Prečo plodnosť prirodzene?

Žijeme vo svete, kde sa kladie veľký dôraz na to byť prirodzený, jesť nie geneticky modifikované jedlo, ideálne z BIO chovu alebo BIO poľnohospodárstva. Obchody ponúkajú aj takúto možnosť spotrebiteľovi. Chceme kozmetiku bez parabénov, liečiť sa bylinkami… Prirodzená metóda starostlivosti o plodnosť CrMS je nadstavbou takéhoto prístupu k životu.

Chceme žiť zdravo, bio, eko, green… 

Čo tak začať od niečoho, čo nám dala príroda? Tak ako sa strieda deň s nocou, ročné obdobia, tak isto sa strieda aj ženský cyklus. Striedajú sa v ňom plodné dni s neplodnými. Metódy prirodzenej plodnosti pomáhajú páru spoľahlivo rozpoznať plodný a neplodný deň v cykle. 

 

Základným predpokladom používania prirodzenej metódy je skvelá komunikácia v páre. Prirodzená metóda pomáha páru spoločne sa rozhodovať pri plánovaní rodiny. Intímne spojenie manželov nadobúda viaceré rozmery pri rovnakej úspešnosti zabráneniu počatiu ako pri používaní hormonálnej antikoncepcie. Pár nemá styk v plodnom období. Pár spoločne preberá zodpovednosť a spoločne sa rozhoduje. Žena nenesie bremeno, neznehodnocuje si zdravie ako je to v prípade používania hormonálnej antikoncepcie. Muž nenesie zodpovednosť za prerušovaný styk a používanie kondómu. Žena je vďaka prirodzenej metóde informovaná na pravidelnej dennej báze o svojom reprodukčnom zdraví. Jedným zo základných predpokladov vysokej spoľahlivosti prirodzenej metódy je individuálny prístup a individuálny spôsob výuky profesionálom na to vyškoleným. Takáto prirodzená metóda je šitá páru na mieru.

 

Rozvodovosť sa u párov používajúcich prirodzenú metódu pohybuje od 0,2% do max. 5%. Štúdie dokázali, že na to nemá vplyv viera, príjem či vzdelanostná úroveň v páre. Nie je toto skvelá poistka manželstva?

Z čoho pozostáva FERTILITY STAROSTLIVOSŤ
o reprodukčné zdravie?

?

Ženské reprodukčné zdravie

Viete, že máte nádchu alebo chrípku, pretože rozpoznávate symptómy: bolesť hlavy, kýchanie, zvýšená teplota. Avšak pokiaľ ide o vaše gynekologické zdravie, viete či ste zdravá alebo nie?

?

Plánovanie rodičovstva

Páry, ktoré používajú CrMS Fertility Starostlivosť vedia rozpoznať ich plodné a neplodné dni a tým pádom sa dokážu veľmi efektívne rozhodovať medzi vyhýbaním sa a dosahovaním tehotenstva – tzv. 2 strany CrMS.

?

Proaktívne učenie sa

Pre každého kto sa chce naučiť CrMS Fertility Starostlivosť, odporúčame získať viac informácií v sekcii Kurz CrMS. Môžete nás však kontaktovať aj s otázkami týkajúcimi sa vašej špecifickej situácie, skúsime navrhnúť riešenie

?

Liečba neplodnosti

Veľa našich párov trpí neplodnosťou. Niektoré sa snažia o vytúžené bábätko niekoľko rokov a niektoré z nich už majú za sebou neúspešné absolvované IVF cykly, predtým ako skúsia liečbu prostredníctvom NaProTechnology.

Prirodzené intímne spojenie manželov by som odľahčene rada prirovnala k vašej obľúbenej sladkosti.  Čo hovoríte na nepravidelné jedenie tejto sladkosti, ktorá by prospievala vášmu zdraviu a manželstvu?

Čo sa dozviete v sekcii plodnosť?

CrMS kurz

Naučte sa spoznať svoj prirodzený cyklus.

Fertility starostlivosť

Prirodzená plodnosť je základom vášho ženského zdravia

NaProTechnology

Medicínska špecializácia  zameraná na liečbu gynekologických problémov a neplodnosti

Metóda CrMS FERTILITY STAROSTLIVOSŤ je:

  • BIO – bez umelých prísad a vedľajších účinkov
  • GREEN – bez syntetických hormónov, bez poškodzovania životného prostredia.
  • PREVENCIOU – naučíte sa poznať a rozumieť vašej prirodzenej plodnosti a reprodukčnému zdraviu
  • SPOLOČNOU – prirodzená metóda vyžaduje spoločnú zodpovednosť muža a ženy – žena sa pozoruje, muž ju v tom podporuje a pár používa
  • VZŤAHU PROSPIEVAJÚCOU – prirodzená metóda utužuje vzťah. Pokiaľ sa pár v plodnom období vyhýba tehotenstvu, vyjadruje si náklonnosť inými láskyplnými spôsobmi. Efektívne používanie prirodzenej metódy podporuje komunikáciu, toleranciu, dôveru a vzťahu dáva hlbší rozmer.
  • EFEKTÍVNOU – je mýtom, že prirodzené metódy nie sú efektívne. Niekoľko štúdií na veľkých vzorkách potvrdilo, že moderné prirodzené metódy sú rovnako, ak nie via, efektívne ako hormonálna antikoncepcia.

Ako žena máte silu vo vašich rukách starať sa o vaše zdravie ako aj zdravie rodiny.

 

Kontaktujte nás, lebo na PRIRODZENEJ PLODNOSTI ZÁLEŽÍ…

Pokiaľ by ste sa chceli informovať o plánovaní rodičovstva, ženskom reprodukčnom zdraví, neplodnosti, CrMS Fertility Starostlivosti a NaProTechnology, kontaktujte Lektora CrMS alebo NaPro Lekára.

Kompletný zoznam NaPro Lekárov ako aj Lektorov CrMS nájdete na www.plodar.sk.

1-3 Máj, 8-10 Máj 2015

Program  1-3 máj 2015  stiahnite TU

Program  8-10 máj 2015 stiahnite TU

7 prirodzených tipov ako pomôcť hormonálnej rovnováhe

7 prirodzených tipov ako pomôcť hormonálnej rovnováhe

Endokrinný systém je veľmi zložitý a zrejme ho nikdy dokonale nepochopíme. Existuje však zopár základných vecí, ktoré môžete urobiť pre posilnenie schopnosti vášho tela zabezpečiť hormonálnu rovnováhu: 1. Nebojte sa tukov To staré „dobré “ odporúčanie ´nejedzte tuky...