Každá z nás túži po zdraví, po zdravom jedle. Zdravá strava je taká, ktorá nám neškodí, ale prospieva nám. Ak sa donedávna za výživnú stravu považovala strava plná mäsa a mäsových výrobkov, veľa pšeničných jedál, nízkotučných margarínov s doplnkom ovocia a varenej zeleniny, dnešné výskumy potvrdzujú, že najzdravšia strava je surová zelenina pestovaná ekologicky, surové ovocie, semená, orechy, strukoviny, med, ryby, mäso z ekofariem, kyslomiečne výrobky, za studena lisované oleje  a divo rastúce rastliny.

Každý organizmus funguje ináč a sebapozorovaním, aké jedlo nám robí ťažkosti a po ktorom jedle sa cítime vitálne, nám ukazuje na potrebu spolupracovať so svojim vlastným telom –  je to tá najkratšia cesta k vyliečeniu. Sme tu preto, aby sme prežívali život v radosti a v láske. Pravá krása a zdravie sa objavia samy od seba, keď človek zaobchádza so svojím telom tak, ako treba – s láskou, mierou, rozumne, bez trvalého ignorovania, potláčania alebo zneužívania niektorej z jeho častí či funkcií.

S láskou Betka

My  žijeme svoj život, a preto my sme pre seba tými najlepšími  odborníčkami  na výživu, s možnosťou  rozhodnúť sa. Prajem vám, aby ste sa rozhodli pre to, čo vás robí vitálnymi a šťastnými.

Prirodzená výživa

Najzdravšia strava je tá,
ktorá prospieva nášmu telu.

Plodnosť a výživa

Stravovanie dokáže priaznivo
ovplyvniť našu plodnosť

Prečo má žena jesť tuky aby bola zdravá?

Prečo má žena jesť tuky aby bola zdravá?

Keď ide o zdravie, hormóny, a črevné baktérie majú oveľa väčší vplyv na zdravie , ako si mnohí ľudia uvedomujú. V skutočnosti, tieto dva faktory môžu poškodiť zdravie, aj keď všetko ostatné (strava, doplnky, atď.) je optimalizované. Naopak, ak si v tele upravíte...

Nezmeškajte sezónu medvedieho cesnaku

Nezmeškajte sezónu medvedieho cesnaku

Jar prináša novú nádej, radosť, teplo a s nimi aj potrebu upratovať a meniť veci. Tak ako si upratujeme svoje príbytky, snažme sa poupratovať si aj svoje vnútro – dušu a telo. Pri prechádzkach po lese precíťme celým srdcom to, čo pre nás pripravil Stvoriteľ ako...