Prečo muži pri hádke nevyťahujú aj rôzne iné problémy, ktoré  s problémom okrajovo súvisia?

Muži majú mozog ako keby rozdelený na krabičky. Jedna je špeciálne len na auto, jedna na  šport, kamarátov, alebo  len na prácu… Najdôležitejšie z toho zistenia je, že obsah týchto krabičiek sa neprepája.  Preto sa muži dokážu sústrediť v danej chvíli len na jednu úlohu. Taktiež to súvisí aj s hádkou, že muži nevyťahujú iné veci súvisiace s problémom, sústreďujú sa na túto konkrétnu hádku a na nič iné, čo sa jej okrajovo dotýka.

Prečo si ženy všetko pamätajú?

Ženský mozog má všetko so všetkým prepojené navyše poháňané  energiou zvanou emócie. Preto si  ženy pamätajú maličkosti, lebo sa im to spojí s emóciou. Muži si nepamätajú maličkosti, ako  napríklad, čo mala na sebe jeho manželka, keď ju prvykrát uvidel. Ženy si to pamätajú, lebo to v nich zanechalo istý pocit.

Dokážu ženy nemyslieť na nič?

Mužský mozog je jedinečný aj v tom, že muži dokážu nemyslieť na nič. Muži majú jednu špeciálnu krabičku a tú môžeme volať ,,nothing box“. Do tejto krabičky idú, keď chcú relaxovať, pozerať futbal, prepínať kanály, ísť na ryby,… Ženy nedokážu zastaviť svoje myšlienky. Ženy vytáča, ak sa spýtajú muža na čo myslí a on povie, že na nič. Žena to nedokáže pochopiť.  Muž naozaj ak pozerá futbal, nemyslí na to, čo bude zajtra robiť alebo čo si zajtra oblečie… Preto muži radi chodia na ryby a nemyslia na nič, pozerajú telku a nemyslia na nič.

Trošku výskumu k týmto tvrdeniam:

Ženský mozog má o 10% hrubší spájací ,,kábel“ medzi ľavou a pravou hemisférou a až o 30%  viac spojení. To je dôvod, prečo žena môže variť, rozprávať sa s mužom, dávať pozor na dieťa a ešte si aj narúžuje pery a to všetko súčasne.

Testy pri skenovaní mozgu dokázali, že v mozgu muža v stave pokoja sa vypne 70% elektrickej aktivity. Testy ženského mozgu ukázali, že v stave pokoja pracuje u ženy až 90% mozgu. Práve to dokazuje, že ženy neprestajne príjímajú a analyzujú okolité informácie. Ženy vedia všetko o svojich deťoch, vedia, aké majú túžby, sny, aké šibalstvá majú v pláne. Muži si uvedomujú, že doma im pobehujú malí ľudkovia, ktorí sú občas strašne zlatí a občas veľmi hluční.

 

Kristína