Začnem asi tým, že poviem: „Milujem vlhčené utierky.“ Popri dieťati na materskej je to najrýchlejšia a najdostupnejšia pomoc pri rýchlom uprataní domácnosti. Hovorím o detských utierkach neparfumovaných a takých, čo nemajú nejaké nechtíkové, kamilkové alebo aloe vera prísady. Je to lepšie aj pre detský zadoček, ale aj pre nábytok :D.

Využitie:

  1. Samozrejme na detský zadoček, pusinku a ruky, hlavne vonku = super rýchla pomoc.
  2. Utieranie prachu – nábytok, parapety, okenné rámy, …
  3. Topánky – manžel ide do práce, zbadá svoje topánky a nestíha…, tak schmatne vlhčenú utierku a topánky ako nové.
  4. Nemôžete sa pozerať na neustály prach v aute na palubnej doske? Použite vlhčené utierky a máte čisté autíčko za minútku.
  5. Vešanie prádla. Asi to poznáte, že tyčky na balkóne pred vešaním prádla občas potrebujú od prachu utrieť. Ja zoberiem vlhčenú utierku, čierny prach ostáva na utierke a ja môžem vešať spokojne moje krásne vypraté prádlo.
  6. Ako mamička na materskej najčastejšie nosím namiesto kabelky ozrutnú detskú tašku. Ak si idem vyraziť do mesta s manželom, hádajte s čím utriem od prachu moju kabelku 
  7. Super pomôcka v kúpeľni: WC, umývadlo, práčka, okraje vane. Iba nastriekam dezinfekčný prostriedok, utriem utierkou, osprchujem, potom po prípade zase pretriem utierkou od vody a všetko je super čisté.
  8. Vstavaná skriňa. Bála som sa tú drevotriesku niečím umývať, aby som nepoškodila povrch – ak to raz za čas utriem – tak len vlhčenou utierkou z vonku alebo aj poličky vo vnútri.
  9. V kuchyni, ak narýchlo spadne na plávajúcu podlahu nejaká detská kašička a nemôžete ísť pre mop, lebo kým prídete, vaše dieťa sa na zemi s kašičkou pohrá, preto opäť šup vlhčená utierka a je čisto.
  10. Kuchyňa: rýchlo utriem opackanú chladničku, myčku riadu a nezabudnem ani na kuchynský stôl a pracovnú dosku.

Nechcem, aby môj článok vyznel ako reklama na detské vlhčené utierky, no ja som objavila ich čaro a neviem bez nich žiť :D. Lepšie povedané, moja domácnosť vyzerá popri dieťati relatívne čisto. Samozrejme, raz za čas je potrebný generálny poriadok.

Kto má aj iné typy sem s nimi 🙂

 

Kristina